TISK
Česky
English
Español
organizátoři a sponzoři
 

Divadelní představení

 
 
Úterý 22. 4. v 19:30
Pondělí 12. 5. v 19:30

Strašnické divadlo (Solidarity 1986/53, Praha 10)
Piš Kafka Piš
Herci divadla SKLEP Monika Načeva, Jan Slovák, David Vávra a Lenka Vychodilová napsali, připravili a hrají představení z motivů díla i života Franze Kafky.
 
Originální spektákl autorů má energetický švih kdysi Kafkou zamýšlené absurdní grotesky a vyhýbá se obloukem trudnomyslně-obvyklým cliché. Je inspirováno známými i neznámými díly Franze Kafky, drásající korespondencí milenců, dramatickými situacemi popsanými v jeho Denících i vzpomínkami životopisce. Kolorováno výjimečnou hudební stopou.
Aromatizováno fyzickým zápasem.
Pepřeno humorem.
Nutno vidět.
Představení iniciované Společností Franze Kafky.
 
Rezervace: +420 776 654 076
Více informací: www.piskafkapis.czPondělí 12. 5. v 19:30
Divadlo Komedie (Jungmannova 1, Praha 1)
Proces
Franz Kafka

 
Scénář, scéna a režie: Dušan D. Pařízek
Kostýmy: Kamila Polívková
Hudba a projekce: Ivan Acher
Hrají: Martin Finger, Martin Pechlát, Jiří Černý, Gabriela Míčová, Stanislav Majer, Hynek Chmelař, Ivan Acher
 
     ukázka z představení
     ukázka z představení
     Foto: Kamila Polívková
„Kafkův (anti)hrdina Josef K. se vypořádává během exemplárního procesu uvědomování se svým bytím. Pokouší se v pro něj nepochopitelném světě dokonale poznat všechna Pro a Proti lidské existence. Jako psychicky přetížený, nároky na sebe sama a pochybnostmi o sobě samém vyčerpaný osamělý chodec se pozvolna ocitá na hranicích vlastního bytí. Myšlenky, sny a obavy nabývají v jeho představách stále konkrétnějších tvarů. Život jako by se mu měnil v ničím neodůvodněné soudní řízení. Jako neprávem obžalovaný touží po definitivním vyřešení své tísnivé situace, bere obhajobu do vlastních rukou a žene postup svého pomyslného procesu kupředu. Zážitky jako zatčení, výslech, setkání se slečnou Bürstnerovou, advokátem Huldem, Leni, obchodníkem Blockem nebo duchovním představují zastavení na cestě, kterou se K. ubírá ve svém nitru během posledních chvil života. Není už schopen rozeznávat, co je součástí jeho vnitřního světa a co světa vnějšího, a tedy snad reálného. Cesta, lemovaná postavami či jejich přízraky, vede K. dále až „k bodu, z něhož již není návratu. A tohoto bodu je třeba dosáhnout...“ (Franz Kafka).
 
Dušan Pařízek
 
Inscenace Procesu Dušana Pařízka získala Cenu Alfréda Radoka 2007 za inscenaci roku. Martinu Fingerovi byla udělena Cena Alfréda Radoka v kategorii mužský herecký výkon za roli Josefa K.
 
Rezervace: www.prakomdiv.cz/newrez.asp?program=1469
Valid XHTML 1.0 Transitional   webdesign@leptospiroza.com